info@brachove.cz  |  +420 773 029 342
Follow us :-
  • Strojní a ruční omítky

Renovace fasád rodinných domů Brno a okolí

Kromě provádění nových fasád se také zaměřujeme na provádění renovace starších fasád. Jedná se především o fasády které jsou technicky v pořádku ale jejich vzhled je po letech působení počasí a nejrůznějších mechů a řas již neuspokojivý.

Renovace fasád Brno - raději renovovat než rekonstruovat

Na rozdíl od rekonstrukce fasády, která již zahrnuje nejrůznější stavební práce jako je aplikace perlinek nebo nové silikonové omítky, renovace je významě levnější.

Samozřejmě v případě renovace je třeba, aby fasáda byla technicky v pořádku, tzn neodlupovala se omítka, nebyla zasažena vlhkostí atd. Posouzení stavu je lepší nechat na odborném posouzení, kdy se navrhne nejhodnější řešení. Zároveň je dobré předcházet vzniku těchto technických problémů právě včasnou renovací.

Renovace fasád Brno - v čem spočívá renovace fasády?

Představte si, že Váš dům má za sebou již 10 let a více let od dokončení, fasáda domu stále vypadá relativně dobře, ale už jsou patrné rozdíly odstínů na sluncem exponovaných částech. Zároveň ve stinných částech se objevují nejrůznější mechy a plísně, a to především na fasádách s akrylátovou omítkou. Dalšími nešvary můžou být viditelné spáry mezi jednotlivými deskami zateplení nebo místa kde jsou kotvy. Probarvená omítka má v sobě drobné trhliny.

Toto je přesně ten okamžik, kdy je vhodné přistoupit k renovaci. Fasáda ještě funguje jak má, ale již se blíží k okamžiku, kdy bude nevratně poškozena.

Renovace spočívá v odstranění nečistot, mechů a plísní. Zároveň můžeme aplikovat přípravky, které dlouhodobě zabrání opětovnému usazování mechů, řas a plísní. Případně celou renovaci doplnit o hydrofobní přípravek, který navrátí fasádě vodoodpudivé vlastnosti.

V případě rozdílů odstínu na jednotlivých plochách, je také vhodné aplikovat nátěr nebo nástřik silikonovou fasádní barvou, kterou je možné navíc ještě doplnit o výztužné vlákno a sanovat tak drobné trhliny v původní omítce.

 

Caparol AmphiSilan-plus

Renovace fasád Brno a okolí - nevíte si rady? Kontaktujte nás.

Nevíte si rady zda je pro Vás renovace fasády vhodným řešení? Kontaktujte nás, přijedeme, doporučíme vhodné řešení, zpracujeme cenovou kalkulaci.

Pokud Vás zajímají ceny, koukněte na ceník renovace fasád.